Uproszczenie analiz molekularnych -  wykorzystanie separatora thermoMACS oraz Nuclei Extraction Buffer

Separator thermoMACS to ogrzewane urządzenie przeznaczone do izolacji cząsteczek i późniejszej obróbki w kolumnie. Cząsteczki docelowe znakowane magnetycznie za pomocą MACS MicroBeads są zatrzymywane w kolumnie µ. W ten sposób kwasy nukleinowe, takie jak mRNA, a także białka lub kompleksy molekularne są skutecznie oczyszczane z lizatów komórkowych. Późniejsza obróbka enzymatyczna cząsteczek zatrzymanych w kolumnie µ może być przeprowadzona w temperaturze 37°C lub 42°C. Separator thermoMACS jest używany w połączeniu z kolumnami µ i mikrokulkami µMACS.

Niektóre zastosowania genomiczne wymagają jąder jako materiału wyjściowego. Ekstrakcja jąder jest również jedyną opcją analizy w przypadku, gdy proces rozmrażania tkanek powoduje uszkodzenie ich komórek. 

Dla powyższych zastosowań został opracowany Nuclei Extraction Buffer, który wraz z dysocjatorem GentMACS Octo umożliwia szybką ekstrakcję pojedynczych jąder w temperaturze 4°C w ciągu siedmiu minut. Dodatkowo, w przypadku tkanek wymagających oczyszczania jąder przed dalszym zastosowaniem, Miltenyi Biotec oferuje Anti-Nucleus MicroBeads. Protokół izolacji oparty jest na technologii MACS, która umożliwia szybką izolację jąder z wysoką czystością i wydajnością.

Separator autoMACS NEO

Zaproponowana przez Miltenyi Biotec oferta separacji komórek łączy sprawdzoną technologię magnetycznej izolacji komórek MACS z nowymi opcjami, zapewniając wsparcie pracy w ramach badań podstawowych i klinicznych. Znajdują się w niej manualne, półautomatyczne i w pełni zautomatyzowane rozwiązania wykorzystywane do izolacji komórek zarówno w eksperymentach na małą skalę jak i w warunkach przemysłowych, o dużej przepustowości. Szybka i delikatna izolacja dowolnego typu komórek sprawia, że ​​idealnie nadaje się do różnych dalszych zastosowań, takich jak cytometria przepływowa, testy funkcjonalne lub badania omiczne. Rozwój technologii zaoowocował pojawieniem się w 2023 roku nowego automatycznego separatora komórkowego autoMACS NEO, który jest nastepncą autoMACS Pro.

Najnowszy separator AutoMACS NEO wyróżnia się przede wszystkim inteligentnym oprogramowaniem. Na intuicyjnym ekranie dotykowym można łatwo tworzyć konta użytkowników, dokonywać rezerwacji, automatyzować zadania konserwacyjne, monitorować separację i status aparatu, zapisywać ustawienia eksperymentów, eksportować raporty z przebiegu i wiele więcej. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w statyw na odczynniki MACS 8 umożliwiający automatyczne znakowania a odczynniki MACS można skanować wbudowanym czytnikiem kodów, w celu śledzenia numerów serii i dat ważności. Podobnie jak w przypadku AutoMACS Pro, separator zaopatrzony jest w robotyczne ramię igły, wielokrotnego użytku kolumny autoMACS oraz chłodzone stojaki MACS. 
 

Optymalizacja pracy z urządzeniem gentleMACS

Miltenyi Biotec wzbogaciło swoje portfolio o dodatkowe akcesoria i odczynniki, ułatwiące pracę z zastosowaniem technologii gentleMACS oraz optymalizujące proces uzyskania żywych pojedynczych komórek z dowolnej tkanki. Wśród nowości możemy wyróżnić: 

  • gentleMACS Octo Coolers - przeznaczone do utrzymywania temperatury próbek wewnątrz probówek w zakresie 2–8°C podczas dysocjacji lub homogenizacji z wykorzystaniem dysocjatora GentMACS Octo.
     
  • gentleMACS Perfusers - perfuzory GentleMACS w połączeniu z gentleMACS Perfusion Sleeves i GentleMACS Octo Dissociator with Heaters są przeznaczone do technologii perfuzji i umożliwiają delikatną i wydajną perfuzję tkanek ex vivo.

COVID-19

Odczynniki do badań nad koronawirusem

Pandemia SARS-CoV-2 stanowi ogólnoświatowe zagrożenie, dlatego Miltenyi Biotec oferuje swoim Klientom szereg produktów i materiałów specyficznych dla komórek, oraz rozwiązań technicznych szczególnie przydatnych do pracy  z materiałem zakaźnym.

Proponowane narzędzia i protokoły pozwolą zaoszczędzić czas i wykorzystane materiały. Jednocześnie zapewniają wysoką jakość, którą potwierdzają doniesienia zamieszczone w międzynarodowych, znaczących czasopismach naukowych. 

Virtual MACS® COVID-19 Day

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Dane firmowe:

BioLike
Wierzynka 6b
32-020 Wieliczka
NIP: 6621755809

Biuro:

Marta Śliwa-Cebula

+48 663 181 388

biuro@biolike.com.pl

martasc@biolike.com.pl

Jarosław Gaudyn

+48 663 510 388

gaudyn@biolike.com.pl

Dominik Nowak

+48 663 182 388

nowak@biolike.com.pl

Michał Rekies 

+48 663 921 388

michalr@biolike.com.pl

Klauzula informacyjna RODO w zakresie przetwarzania danych osobowych 

Formularz kontaktowy

O Nas

 

Mamy przyjemność poinformować Państwa, że firma BioLike jest autoryzowanym i wyłącznym dystrybutorem wszystkich produktów z oferty Miltenyi Biotec
na terenie Polski. Czujemy się wyróżnieni, że możemy zaproponować Państwu produkty wiodące na świecie w obszarze badań naukowych oraz zastosowań klinicznych.

Naszym celem jest przede wszystkim wsparcie trudnej misji leczenia pacjentów onkologicznych oraz upowszechnienie nowoczesnych terapii w medycynie.
Firma BioLike zapewnia wsparcie merytoryczne, techniczne oraz kliniczne.

W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji. 


Pozdrawiamy serdecznie!


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą wykorzystane do jednorazowego kontaktu i nie  będą przetwarzane.