Sortowanie komórek

Cytometria przepływowa

Obrazowanie 3D

Sorter komórek MACSQuant Tyto

MACSQuant Tyto rewolucjonizuje sortowanie komórek. Opatentowana technologia oparta na mikroczipach otwiera nowe możliwości w zakresie podstawowych badań i zastosowań medycznych, dzięki szybkiemu wieloparametrowemu sortowaniu komórek w bezpiecznym, zamkniętym i sterylnym systemie kartridży.

 • Delikatne sortowanie komórek w zamkniętym systemie wkładów bez płynu osłonowego
 • Zaprojektowany dla bezpieczeństwa operatora bez tworzenia aerozoli i kropli
 • Intuicyjna obsługa odpowiednia dla każdego profesjonalnego laboranta

MACSQuant Tyto to nowa generacja sortera komórek. Wyposażony w 3 lasery aparat umożliwia szybkie, 10-parametrowe sortowanie komórek. Unikalną cechą urządzenia jest fakt, że proces sortowania odbywa się wyłącznie w systemie jednorazowym i całkowicie zamkniętym: MACSQuant Tyto Cartridge. Łatwy format "plug and play" aparatu, w połączeniu ze zautomatyzowanym sterowaniem przepływem, ustawieniem laserów i synchronizacją pracy czipa, sprawia, że sortowanie komórek jest dostępne dla każdego profesjonalnego laboratorium, bez skomplikowanego szkolenia.

Cytometria przepływowa

Grupa produktów do cytometrii przepływowej zapewnia najlepsze w swojej klasie rozwiązania dla wszelkich potrzeb badawczych. Począwszy od urządzeń i odczynników, aż po zestawy i oprogramowanie, ta wszechstronna oferta pozwala na bieżąco śledzić postępy cytometrii przepływowej i analizy komórkowej.

 • Zautomatyzowane i wszechstronne cytometry MACSQuant
 • Rekombinowane przeciwciała REAfinity zoptymalizowane do cytometrii przepływowej
 • Przeciwciała z intensywniejszymi barwnikami Vio & VioBright

Dlatego wybitne ośrodki badawcze, takie jak California Institute of Technology i Instytut Pasteura, ufają produktom Miltenyi Biotec w zakresie cytometrii przepływowej. Poznaj kompletne rozwiązania już dziś!

Cytometry MACSQuant

Cytometry MACSQuant łączą moc, innowacje i wydajność z najwyższą wygodą i łatwością użytkowania. Zostały zaprojektowane, aby umożliwić wszystkim użytkownikom, niezależnie od doświadczenia, wykonanie zaawansowanych analiz komórek.

 • Trzy lasery, do 16 kanałów, zaprojektowane do obsługi różnorodnych aplikacji
 • Analiza wielu próbek, nawet do 384
 • Automatyczne znakowanie oraz integracja z kolumnami MACS do wzbogacania rzadkich komórek

MACSQuant 10 jest wydajnym cytometrem przepływowym do bardzo czułej, wieloparametrowej analizy komórkowej. Zapewnia w pełni zautomatyzowaną pracę za pomocą wstępnie ustawionych programów kalibracji i kompensacji, a także zautomatyzowane uruchamianie, wyłączanie i cykle czyszczenia w celu bezproblemowego użytkowania. Intuicyjny interfejs oprogramowania MACSQuantify ułatwia sterowanie cytometrem, pobieranie danych i w pełni zautomatyzowaną analizę.

MACSQuant 16 to w pełni zautomatyzowany cytometr posiadający 14 kanałów fluorescencyjnych. Wymaga średnio o 40% mniejszej objętości próbki. Pozwala na łatwe i natychmiastowe przełączanie pomiędzy pojedynczymi probówkami i płytkami. Używając oprogramowania Smart Gain możesz zharmonizować dane ze współpracującymi laboratoriami, aby zapewnić powtarzalność.

MACSQuant VYB zapewnia pełną wydajność, automatyzację i wygodę MACSQuant Analyzer oraz układ optyczny skonfigurowany z żółtym laserem. Dzięki wbudowaniu lasera 561 nm i ośmiu kanałów fluorescencyjnych, MACSQuant VYB jest idealnym wyborem do analizy przy użyciu przeciwciał skoniugowanych z fluoroforem, jak również białek fluorescencyjnych, takich jak mCherry, DsRed, GFP, CFP i inne białka fluorescencyjne. Dodatkowo konfiguracja jest zoptymalizowana w celu rozróżnienia fluorochromów PE i FITC w celu lepszego wykrywania słabych populacji PE.

MACSQuant X został zaprojektowany od podstaw jako kompaktowy cytometr przepływowy, zapewniający maksymalną szybkość i niezawodność w wysokoprzepustowych badaniach. Pozwala uzyskać więcej danych w krótszym czasie, przy mniejszym wysiłku. Idealny dla laboratoriów, które chcą zoptymalizować czas, jednocześnie ciesząc się pewnością uzyskiwania wiarygodnych wyników w każdym pojedynczym cyklu.

Oprogramowanie

Oprogramowanie MACSQuantify zapewnia intuicyjny interfejs w cytometrach MACSQuant. Łatwość obsługi, szybkość, wszechstronna wizualizacja, tryby Express z predefiniowanymi ustawieniami eksperymentów, szablony akwizycji i analizy, automatyczna kompensacja fluorescencji to cechy tego oprogramowania.

Szybka i dokładna analiza dużych plików danych staje się możliwa dzięki oprogramowaniu Flowlogic. Zintegrowana analiza statystyczna i zaawansowane opcje układu do publikacji powodują, że nie są potrzebne dodatkowe pakiety oprogramowania. Flowlogic zapewnia najnowocześniejsze analizy, elastyczne bramkowanie, automatyczną kompensację offline, nakładanie wykresów i wiele innych. Został zaprojektowany do bezproblemowej pracy w systemach operacyjnych Windows, Mac OS X i Linux.

 • Intuicyjna analiza
 • Szybkie i łatwe skanowanie dużej ilości danych
 • Dokładne statystyki i raportowanie

Poznaj opinie ekspertów

Przeciwciała

Przeciwciała i zestawy do cytometrii przepływowej zostały zaprojektowane dla wygody i elastyczności. Wybieraj spośród szerokiej gamy przeciwciał MACS odpowiednich do identyfikacji i liczenia komórek ludzkich, mysich, szczurzych za pomocą cytometrii przepływowej. W ofercie znajdują się zestawy zoptymalizowane do różnych zastosowań badawczych, takich jak wykrywanie cytokin lub oznaczanie ilościowe.

Unikalne przeciwciała rekombinowane REAfinity do fenotypowania komórek w cytometrii przepływowej

 • Wysoka czystość i spójność między seriami dla większej standaryzacji
 • Wysoce specyficzne, eliminują żmudne i kosztowne etapy blokowania receptora Fc
 • Jeden izotyp IGg1, uniwersalne kontrole izotypowe dla wygody i oszczędności

Technologia REAlease pozwala oczyścić komórki z przeciwciał po sortowaniu dla kolejnych aplikacji. To krok w kierunku elastyczności sortowania komórek. Opracowane rekombinacyjnie w celu uzyskania powtarzalnych wyników.

 • Epitop markera staje się ponownie dostępny dla dalszych zastosowań wymagających wolnych epitopów (np. eksperymenty z hodowlą komórek i analiza komórek)
 • Kanał fluorescencyjny staje się ponownie dostępny do znakowania (np. zastosowania w mikroskopii)
 • Sekwencyjne cykle sortowania dla izolacji określonych subpopulacji komórek

Vio & VioBright to rodzina barwników do cytometrii przepływowej i mikroskopii fluorescencyjnej. Charakteryzują się wysoką intensywnością fluorescencji i niskim współczynnikiem spillover, co czyni je idealnym wyborem do zastosowań wielokolorowych. Pozwalają na uzyskanie doskonałych sygnałów i lepszy rozdział komórek.

UltraMicroscope II

Szybkie obrazowanie 3D dużych próbek biologicznych

Mikroskopia Light sheet pozwala na szybkie obrazowanie dużych próbek biologicznych 3D, takich jak całe narządy gryzoni, zarodki lub larwy. W porównaniu z innymi obecnymi technikami mikroskopii fluorescencyjnej tylko pojedyncza płaszczyzna oznaczonej próbki jest oświetlana prostopadle do kierunku wykrywania. Zastosowanie tych oddzielnych wiązek optycznych pozwala na szybkie i głębokie obrazowanie z bardzo niskimi efektami foto-uszkodzeń i wybielania. UltraMicroscope II otwiera nowe możliwości badania całych systemów biologicznych i procesów w fizjologicznie reprezentatywnych próbkach 3D.


Duże próbki w 3D
Dzięki obszernej komorze próbkowania, dużemu polu widzenia i zakresowi ruchu jest on przeznaczony do eksploracji szczegółów komórkowych w najlepszej rozdzielczości, przy jednoczesnym zachowaniu złożonych struktur 3D. UltraMicroscope II może być wyposażony w kuwetę do inkubacji, aby zapewnić optymalne warunki środowiskowe. Temperaturę medium, jak również atmosfery (CO₂/O₂) między medium a obiektywem można regulować za pomocą systemu kontroli środowiska. Element grzejny i uchwyt próbki można łatwo zdemontować do autoklawowania.


Zoptymalizowane oświetlenie
Skorzystaj z najbardziej jednorodnego wzbudzenia fluorescencyjnego, aby zminimalizować artefakty, takie jak ciemne obszary i paski. Wybierz idealne ustawienia dla swoich próbek dzięki elastycznej technologii Light sheet.


Elastyczny i łatwy w obsłudze
Krótki czas szkolenia dla nowych użytkowników i niski poziom wsparcia personelu sprawiają, że UltraMicroscope II jest doskonałym narzędziem dla różnorodnych środowisk naukowych. Umożliwia zastosowanie wszystkich aktualnych protokołów oczyszczania oraz roztworów, od wody po rozpuszczalniki organiczne.


Aplikacje
Potencjalne zastosowania mikroskopii Light sheet są nieograniczone. UltraMicroscope II umożliwia wykonanie aplikacji począwszy od obserwacji in vivo po obrazowanie oczyszczonych próbek, niezależnie od wielkości i ich znakowania.

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapraszamy do kontaktu.

Dane firmowe:

BioLike
Wierzynka 6b
32-020 Wieliczka
NIP: 6621755809

Biuro:

Marta Śliwa-Cebula

+48 663 181 388

biuro@biolike.com.pl

martasc@biolike.com.pl

Jarosław Gaudyn

+48 663 510 388

gaudyn@biolike.com.pl

Dominik Nowak

+48 663 182 388

nowak@biolike.com.pl

Formularz kontaktowy


Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą wykorzystane do jednorazowego kontaktu i nie  będą przetwarzane.